הסרת הקעקוע שלכם בוצע ברשלנות? כך תזכו לקבל את הפיצוי

תוכן עניינים
צרו איתנו קשר לייעוץ או חייגו

רוצים להסיר את הקעקוע? חשוב לבדוק את המקום כדי למנוע רשלנות בהסרהביצוע של קעקועי גוף, לרבות קעקועים צבעוניים, הפך כיום לפעולה כמעט שגרתית. מכוני קעקועים נחשבים לעסקים נפוצים למדי ובין המקועקעים ניתן למצוא לא רק מבוגרים כי אם גם בני נוער. על מנת למנוע פגיעה בגוף וסכנת זיהומים, חשוב מאוד לבחור בצורה מושכלת את מכון הקעקועים.

לא פחות מכך, חשוב לבחור נכון גם את הגוף שיטפל בהסרת הקעקועים במידה והמקועקע מאס בהם. חשוב שלא תהיה טעות – הסרת קעקועים בצורה לא מבוקרת, לא בטיחותית ולא נכונה עשויה לגרום לעוגמת נפש רבה ולהביא לפגיעה במראה הפיזי ובשביעות הרצון של הלקוח.

יש על מי לסמוך

יש לא מעט שיטות שבהן ניתן לבחור לצורך הסרת קעקועים. ניתן למשל למצוא שיטה שבה משייפים את שכבר העור החיצונית. יש שיטה אחרת שאמורה להשיג תוצאות באמצעות מיני תכשירים שאותם מורחים על גבי העור. יחד עם זאת, השיטה הנפוצה ביותר כיום מבוססת על מכשירי לייזר מתוחכמים. לא רק מכונים רפואיים מציעים את הלייזר הרפואי כשיטה להסרת קעקועים. יש גם מכונים קוסמטיים, חלקם מעסיקים אנשי רפואה, אשר מציעים טיפולים להסרת קעקועים. השאלה היא איך יודעים איזה מכון מומלץ והאם יש על מי לסמוך?

מכיוון שמדובר בטיפול עם השלכות רפואיות ובריאותיות אפשרויות, לא מספיק לקבל המלצות מחברים או להסתפק בכך שהמכון נראה נקי ומסודר. אחד הקריטריונים החשובים ביותר לקבלת החלטה בעניין זה דומה למדי לזה המקובל בכל טיפול רפואי ובפרט בטיפול אסתטי. עניין זה מכונה על ידי עורכי דין המתמחים ברשלנות רפואית בשם הסכמה מדעת. את ההסכמה הזאת יש להביע בכתב, לאחר שהרופא המטפל או מי מטעמו מספקים הסבר מלא ומפורט על כל ההשלכות האפשרויות של הטיפול.

מכון רפואי או קוסמטי שעוסק בהסרת קעקועים בלייזר או בכל שיטה אחרת ולא מקפיד על כל כללי ההסכמה מדעת מבצע לכאורה פעולה של רשלנות רפואית. עבור מטופל פוטנציאלי או מטופלת שחפצים לסלק קעקוע ישן – אי מתן הסבר מלא או חתימה על טופס הסכמה שלא כולל הסבר מפורט ומלא מהווים תמרור אזהרה רציני מאוד.

זיהום, צלקת וכאבים

ככל שפעולה של הסרת קעקועים נעשית באופן בלתי מבוקר, ללא תנאים של סטריליזציה, ללא מיכון משוכלל וללא הכשרה לשימוש במכשיר הלייזר גדל הסיכוי לתוצאות עגומות. בדומה למהלך ביצוע של קעקוע, גם הסרתו היא פעולה שעשויה לגרום לסיכון של זיהום, צלקת, כאבים. אמנם כאבים במידה במהלך טיפולי ההסרה (יש צורך בסדרת טיפולים) לא מביעים בהכרח על בעיה, אבל סטריליות מפוקפקת – בהחלט כן.

לפני שמבצעים פעולה כלשהי של הסרת קעקוע, חשוב שהמטפל יבחן היטב את סוג הקעקוע ואת הצבעים. חשוב להתייחס מראש גם למיקום שבו מצוי הקעקוע על גבי הגוף, שכן ישנם אזורים שבהם הסכנה להצטלקות גבוה יותר. במקרים מסוימים, נוצרת צלקת בולטת ואף כזאת שגדלה ומתכערת בחלוף הזמן.  בנוסף, קעקועים צבעוניים (למשל צהובים) מגלים עמידות מיוחדת בפני הסרה.

חשוב להבין שככל שהקעקוע צבעוני יותר, ככל שהוא גדול יותר ובולט יותר, כך קיים סיכוי שהתוצאות לא תהיינה משולמות. חשוב מכך, חשוב לוודא מראש מהי ההכשרה של המטפל, האם הוא רופא, איזה סוג של ניסיון יש לו בעבודה עם מקועקעים ועם מכשירי לייזר. כאשר רואים פרסומים שמבטיחים תוצאות, כאשר נפגשים עם קוסמטיקאית שלא מסבירה על הסיכונים וכאשר לא מקבלים הסבר מלא על התהליך – כדאי לפנות למכון אחר. על כך פנים, חשוב להפנים שתוצאות וודאיות והצלחה בהחלט לא יכולים להיות מובטחים מראש.

הוכחת רשלנות רפואית

הטיפול להסרת קעקועים גרם לצלקות, זיהום או כאב ברמה שמצריכה פנייה לבית חולים? כדי לפנות במידת באפשר לעורך דין שמתמחה ברשלנות רפואית על מנת שתוכלו להבין יחד למי צריך לפנות וכיצד להוכיח שאכן נעשתה רשלנות. מדובר בהליך לא פשוט, שקשה מאוד לבצע אותו לבד וללא ליווי ולכן ההמלצה להיעזר בגורמים משפטיים המבינים בכך היא גורפת. למידע נוסף בכל התחום של רשלנות רפואית ניתן לקרוא באתר blinds.org.il

 

Picture of עמוס משולם הסרת קעקועים
עמוס משולם הסרת קעקועים

עמוס משולם, מסיר קעקועים ומקעקע ותיק עם ניסיון עשיר בתחום והיסטוריה עשירה של לקוחות מרוצים ושלל הצלחות שונות. אנו במרכז הסרת הקעקועים מזמינים אתכם להיות שלמים עם הקעקועים שלכם

התקשרו עכשיו!