מידע חשוב למסירי הקעקועים

תוכן עניינים
צרו איתנו קשר לייעוץ או חייגו

הסרת קעקועים היא פרוצדורה פשוטה יחסית, המאפשרת באמצעות דרכים שונות להיפטר מכתובת הקעקע הבלתי רצויה. קיימות מספר דרכים להסרת קעקועים, ולפני שפונים לטיפול כזה, חשוב להכיר אותן ואת מה שצפוי לקרות במהלך הטיפול ואחריו.

פקטורים אשר תורמים להצלחת הטיפול

טיפולי הסרת הקעקועים נחשבים כיום לטיפולים פשוטים ויעילים, ורובם בטוחים למדי. קיימים מספר אלמנטים אשר יכולים לתרום להצלחת טיפולי הסרת הקעקועים:

  • קעקוע קטן – באופן כללי, יותר קל להסיר קעקועים קטנים לעומת קעקועים גדולים. כאשר מדובר בקעקועים גדולים, הם מכסים שטח עור נרחב ופעולת הסרתם הופכת לקשה יותר. לעומת זאת, קעקועים קטנים ניתן להסיר בקלות, על ידי פרוצדורות פשוטות ובטוחות יותר.
  • מיעוט צבעים ועומק פיגמנט אחיד – ככל שמשתמשים בקעקוע במספר רב יותר של צבעים, כך הסיכוי להסירו בהצלחה קטן יותר. הסיבה לכך היא שבמהלך טיפולי הלייזר, השונות בפיגמנטים המוחדרים לעור דורשת התערבות מיוחדת ומספר טיפולים רב יותר. כמו כן, עומק פיגמנט אחיד (הנעשה לרוב באמצעות מכונה) מקל על הרופא להסיר את הקעקוע, ולעומת זאת פיגמנטים בדרגות עומק שונות קשים יותר להסרה.
  • עור אשר מצטלק ביעילות – אלמנט נוסף אשר עוזר להצלחת הטיפול הוא עור המטופל, וככל שהעור בריא יותר ומחלים בצורה טובה יותר, כך סיכויי הצלחת הטיפול עולים. לעומת זאת, מטופלים על עור שאינו בריא, ושלא מחלים בצורה טובה נוטים להיות פחות מרוצים מהתוצאות.

הסיכונים בטיפול להסרת קעקועים

הטיפולים להסרת הקעקועים אמנם בטוחים ויעילים, אך עדיין הם חושפים את המטופלים למספר סיכונים וסיבוכים:

  • צלקת – בחלק מהמקרים תיוותר לאחר הטיפול להסרת הקעקוע צלקת. מצבים אלה מופיעים בעיקר לאחר טיפולים להסרת קעקועים גדולים, או לאחר טיפול הסרה באמצעות ניתוח או שיוף, אך גם בחלק מטיפולי הלייזר יכולות להופיע צלקות.
  • שינויים בגוון העור – אחת מתופעות הלוואי החשובות של טיפולי הסרת קעקועים היא הישארות של שינויים בגוון העור, אשר יכולים להתבטא בגוון עור כהה יותר או בגוון עור בהיר יותר.
  • זיהום ודלקת – סיבוך נידור של טיפול הסרת הקעקועים הוא התפתחות של זיהום או דלקת באזור הטיפול. במקרים אלו, נדרש טיפול באמצעות משחות מתאימות במטרה להפחית את הזיהום והדלקת ולאפשר את החלמת העור.

כמות הטיפולים הנדרשת

כמות הטיפולים הנדרשת לשם הסרת קעקוע נקבעת בהתאם לסוג הטיפול ולסוג הקעקוע:

  • טיפולים כירורגיים – הסרת קעקועים בדרכים כירורגיות אינה פופולארית בשנים האחרונות, אך בחלק מהמקרים ימליצו הרופאים על ביצוע ההסרה בדרך זו. הפעולות הכירורגיות העיקריות המתבצעות על מנת להסיר קעקועים הם ניתוח (עם או בלי השתלת עור) או שיוף. מדובר בפרוצדורות פשוטות למדי אשר מתבצעות בהרדמה מקומית ובצורה בטוחה ביותר, והיתרון הגדול בהן הוא שלאחר טיפול אחד בדרך כלל אין צורך בטיפולים נוספים ואפשר להיפרד בשלום מהקעקוע.
  • טיפולי לייזר – טיפולים אשר הפכו לפופולאריים ביותר בשנים האחרונות, אשר מספקים את הסרת הקעקוע תוך כאב מינימלי ועם צלקת מזערית. הסרת הקעקועים בלייזר דורשת בדרך כלל מספר טיפולים, בהתאם לגודל הקעקוע ולסוגו.

האם הסרת קעקועים כואבת?

הסרת קעקועים דורשת בדרך כלל עמידה בכאב קל ביותר, ורוב המטופלים אינם סובלים מכאב משמעותי במהלך הטיפולים ואחריהם. טיפולים כירורגיים מתבצעים תחת הרדמה, ומלבד זריקת ההרדמה לא מלווים בכאב במהלך הטיפול עצמו. בימים שלאחר הטיפול הכירורגי יכול להופיע כאב מקומי בהתאם לסוג הפרוצדורה שבוצעה.

בטיפולי הלייזר, מורחים בדרך כלל משחת אלחוש כך שהטיפול עצמו אינו כואב באופן משמעותי. עם זאת, לאחר הטיפול נותרת בעור כוויה אשר יכולה לכאוב במשך מספר ימים.

עמוס משולם הסרת קעקועים
עמוס משולם הסרת קעקועים

עמוס משולם, מסיר קעקועים ומקעקע ותיק עם ניסיון עשיר בתחום והיסטוריה עשירה של לקוחות מרוצים ושלל הצלחות שונות. אנו במרכז הסרת הקעקועים מזמינים אתכם להיות שלמים עם הקעקועים שלכם

התקשרו עכשיו!