הסרת קעקועים ללא צלקות

תוכן עניינים
צרו איתנו קשר לייעוץ או חייגו

הסרת קעקועים ללא צלקותבעבר כדי להסיר קעקועים היה צריך המטפל לחתוך או לשייף את אזור הקעקוע. תמיד נוצרת צלקת לאחר תהליך של שיוף או תהליך ניתוחי כירורגי. אך בתחילת שנות ה-90 החלה מהפכת הסרת קעקועים בלייזר ומאז התקדמה הטכנולוגיה למצב בו הסרת קעקועים ללא צלקות אפשרית היום בסיכויי הצלחה גבוהים מאוד. עם זאת, צריך להבין שהתהליך עצמו אינו קל, לאו דווקא כואב אבל יש מקרים מורכבים ומורכבים פחות. 

 

למה להסיר קעקוע מלכתחילה?

לעשות קעקוע היא החלטה מאוד קריטית שכידוע, אמורה להיות לכל החיים. אך למעשה, הרבה אנשים שעושים קעקוע מתחרטים עליו בסופו של דבר ומבקשים להסיר אותו. בדרך כלל הסיבה להסרת הקעקוע נובעת בגיל של התבגרות או חוסר תיאום בין מה שרציתם לבין מה שמקועקע עליכם כעת. כמו כן, לעיתים אנשים בוחרים להסיר קעקועים בשביל מקום עבודה מסוים, ילדים וכד'. יש מקרים בהם הקעקוע נמצא במקום מוצנע ואז הבעיה היא מינורית, אבל כאשר הקעקוע הוא במקום גלוי אין מנוס מלהסיר את הקעקוע. 

הסרת קעקועים ללא צלקות אינה זולה ולרוב גם אינה מהירה. היו שיטות שונות להסרת קעקועים, אך היחידה שמבטיחה לנו הסרת קעקועים ללא צלקות היא באמצעות לייזר. בעבר היה נהוג באמצעות ניתוח כירורגי להסיר את הקעקוע מהעור שלנו ולתפור בחזרה את העור – מה שקרה בפועל היא צלקת מכוערת. ההמלצה היא לבחור בשיטה זאת רק במקרה של קעקוע קטן במקום מוצנע. השיטה השנייה והמיושנת היא באמצעות שיוף על ידי מברשת מסתובבת, חומרים כימיים ועוד. בשיטה זאת כבר אין שימוש כיוון שהיא גורמת להצטלקות ופוגעת בעור. 

ולבסוף, הגיעו הלייזרים הראשונים אשר בעבר כן הותירו צלקות. אך כיום, עם התהליך הנכון תוכלו לקבל תוצאות מדויקות. טיפול הסרת קעקועים ללא צלקות מתאים גם לקעקועים אך לא רק, הטיפול מתאים לכל סוגי העור וקעקועי איפור, פיגמנטציה בעור ועוד. 

איך עובד תהליך הסרת קעקועים בלייזראיך עובד תהליך הסרת קעקועים בלייזר?

התהליך של הסרת קעקועים ללא צלקות עובד בצורה בה המטפל מכוון את קרני הלייזר לאזור המטופל לאחר שמיגן את המטופל ועצמו. הלייזר מייצר פולסים של אנרגיית עור במידה המתאימה לסוג הקעקוע ועור המטופל. כל פעימה של אנרגיה חודרת לעור ונספגת בדיו. החלקיקים של הדיו סופגים את האנרגיה ובשל כך, מתחממים ומתנפצים לרסיסים זעירים. כאן נגמרת העבודה מצד הלייזר, כאן התפקיד של המערכת הביולוגית הגופנית שלנו נכנס. המערכת החיסונית שלנו מזהה למעשה בדיו כ"פולש", אך כאשר הוא בגודלו המלא המערכת אינה יכולה להתמודד איתו. כעת, כאשר כל החלקיקים הם זעירים, תאי הדם הלבנים מובילים את הפסולת היישר לכבד ולכליות ומשם החוצה. כיום, מכשיר הלייזר המוביל הוא Q-Switching – מכשיר מיוחד אשר מייצרת פעימות לייזר חוזרות בכמות אנרגיה מווסתת אשר מקלה על הכאב הפיזי מצד המטופל. 

על המטפל כמובן להתאים את אורך גל הלייזר כדי שייספג היטב בקעקוע. כאשר מדובר על קעקוע צבעוני, יש להתאים את אור הלייזר לצבע הקעקוע. לדוגמא, האור האידיאלי לשימוש כנגד קעקוע אדום הוא אור לייזר שנראה בצבע ירוק בעינינו (532 ננומטר). אורכי הגל הנפוצים ביותר הם 1063 ננומטר ו-532 ננומטר. חשוב לדעת להתאים את אורך הגל בהתאם לצבעים בהירים שהם מסובכים יותר להסרה מאשר צבעים כהים כמו שחור, כחול ככה וכו' שהם יותר קלים להסרה.

 

מהם הדברים שעלולים לגרום לצלקות?

לייזר מבטיח שהתהליך לא יגרום להצטלקות, אבל זה לא מספיק. לאחר הטיפול על המטופל לענות לכל הוראות המטפל כדי להבטיח שהתהליך לא ייפגע. הנה מספר דגשים קריטיים לשמירה על התהליך ומניעה מהצטלקות:

  • מים – שתייה מרובה של מים תורמת למערכת החיסונית שלנו, לשמירה על העור וכמו כן להגברת זרימת הדם. 
  • פעילות גופנית – לפעילות גופנית סגולות רבות, אבל במיוחד לאחר תהליך הסרת קעקועים בלייזר יש חשיבות בפעילות גופנית לצורך זרימת דם תקינה. 
  • עישון – לעישון יש הרבה חסרונות, אבל במיוחד בתהליך של הסרת קעקועים בלייזר מומלץ להימנע מעישון וגם מצריכת אלכוהול באופן מופרז. עישון פוגע בתהליך החלמת העור ולכן, ההמלצה של הרופאים היא להימנע מעישון בשבועות שלאחר הטיפול.
  • סדר – חשוב לשמור על זמן קבוע בין טיפול לטיפול. יש צורך להמתין בין 6 שבועות ועד 8 שבועות בין כל טיפול בלייזר כדי לאפשר לעור להחלים ולחזור למצבו התקין. כאשר אנחנו לא עומדים בזמני הטיפול הקבועים אנו פוגעים בתהליך.
  • חשיפה לשמש – חשיפה לשמש בעת התהליך פוגעת באיכות קרני הלייזר אשר אמורות לשבור את פיגמנט הדיו. לכן, לא מומלץ לחשוף את האזור המטופל לשמש במהלך כל הטיפול וגם מספר שבועות אחריו.

מה המחיר של הסרת קעקועים ללא צלקות?

הסרת קעקועים ללא צלקות נקרא הסרת קעקועים בלייזר. המחיר משתנה בהתאם לגודל הקעקוע, כמות הטיפולים, צבע הקעקוע ובאם יש עיטורים שונים ומורכבים לקעקוע. כמו כן, נתונים אחרים עלולים להשפיע על כמות הטיפולים הנדרשת כמו גיל הקעקוע (כמה זמן יש לכם אותו) וסוג הדיו בו השתמש המקעקע. ככל שהקעקוע עמוק יותר בעור ככה הטיפול להסרה הופך למורכב יותר. עם הגעה למרפאה אתם תקבלו פגישת ייעוץ חינם בו הרופא המטפל ידגיש בפניכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על התהליך ועל תמחור התהליך. 

  • מחיר קעקוע קטן – המחיר אותו תשלמו לטיפול עבור הסרת קעקוע קטן הינו 200 ש"ח עד 400 ש"ח.
  • מחיר קעקוע בינוני – המחיר אותו תשלמו לטיפול עבור הסרת קעקוע בינוני הינו 400 ש"ח עד 800 ש"ח.
  • מחיר קעקוע גדול – המחיר אותו תשלמו לטיפול עבור הסרת קעקוע גדול הינו 800 ש"ח עד 1,900 ש"ח.

 

עמוס משולם הסרת קעקועים
עמוס משולם הסרת קעקועים

עמוס משולם, מסיר קעקועים ומקעקע ותיק עם ניסיון עשיר בתחום והיסטוריה עשירה של לקוחות מרוצים ושלל הצלחות שונות. אנו במרכז הסרת הקעקועים מזמינים אתכם להיות שלמים עם הקעקועים שלכם

התקשרו עכשיו!